The Queen’s Gambit 2020 Poster

The Queen’s Gambit

Vezir Gambiti
Dublaj & Altyazı 30 Ekim 2020
Oyunuz: 10
8.7 93 Oylar

Walter Tevis’in romanından uyarlanan Netflix mini dizisi THE QUEEN’S GAMBIT, dâhiliğin gerçek bedelini ele alan bir yetişkinliğe geçiş hikâyesi. 1950’li yılların sonlarında terk edilen ve Kentucky’de bir yetimhaneye verilen genç Beth Harmon (Anya Taylor-Joy) devlet tarafından çocuklar için yatıştırıcı olarak verilen sakinleştiricilere bağımlılık geliştirirken satranca olan müthiş yeteneğini keşfeder. Kişisel sorunlarıyla boğuşan, uyuşturucular ve takıntılarından güç alan Beth, satranç yarışmalarının erkek egemen dünyasında yerleşmiş geleneksel sınırları fethetmeye kararlı adımlarla ilerlerken etkileyici bir biçimde yetenekli, göz alıcı, dışlanmış bir figüre dönüşür. ( 18 yaş ve üzeri için uygundur. )

Orjinal Adı The Queen's Gambit
Türkçe Adı Vezir Gambiti
Yayın Tarihi 23 Ekim 2020
IMDb Puanı 8.5 559.278 Oy
Sezon 1
Bölüm 7
Süre 60 Dakika
Yönetmen Marcus Loges

Benzer İçerik

The Witcher
Maradona: Sueño bendito
Transparent
Gyeongseong Creature
Onisciente
Marcella
Baghdad Central
The Silent Sea
Sex Education
Made for Love
The Last Days of Ptolemy Grey
Terzi

Cevapla

(2) yorum

 • MustafaCaN PâyitahT
  3 yıl önce
  SetFilm Üyesi

  The Queen’s Gambit Bu Mini Dizi Güzel Bir Dizi Çoğunlukla Satranç İle İlgili Biraz Da Ön Yargı Var Abd Rusya Arası Satranç Yarışması Yapilıyor Sona Doğru, Abd Kendini Her Zaman Ki Gibi En Tepede Göstermeye Çalışmış Neyse İzleyiniz, İyi Seyirler.

 • sometimes
  4 yıl önce
  SetFilm Üyesi

  İnternette çok güzel yorumlar aldıgı için izledim. Dizi izlenebilir fena değil, ama mükemmel de değil. Sonu keşke bu kadar klasik olmasaydı yine amerikalıların kalbini kazandı ve bence çok acınası bir final Netflix bu kadar yapabiliyor sonuçta 🙂